Faydalı Bilgiler

Rezervasyonlarınızda her zaman fiyat teyidi alınız.

Evraklar:
Yurtdışı ülkelerden vize alınırken Seyahat Kaza Sigortası yaptırılması zorunludur. Sigorta poliçesini, eğer ava gidiyorsanız, avcılık belgenizi, götürdüğünüz tüfeğin silah ruhsatını seyahate çıkarken muhakkak yanınızda bulundurunuz.

Av seyahati dolayısı ile vize müracaatı yapıyorsanız, gideceğiniz ülkenin organizasyonu tarafından gönderilmiş olan av izini ve silah izini belgelerini vize almak için Konsolosluğa vermeden önce muhakkak fotokopisini çekin ve seyahate çıkarken yanınızda bulundurun. Özellikle arabayla gidenler Bulgar gümrüğünden geçerken bu belgeleri göstererek silahınıza geçiş izini alabilirsiniz.

Araba ile gidecekler:
İstanbul'da TURİNG Otomobil kurumundan Uluslar arası ehliyet almak zorundasınız. Turing'den veya huduttan arabanızın yurtdışı sigortasını yaptırmak zorundasınız. Avrupa ülkelerine gidişte Triptik kalkmıştır. Gene de vize için müracaatınızda vize işlemini yapacak acenteye veya Konsolosluğa sorunuz. Yurtdışında olacağınız süreyi kapsayan aracınız için Kasko sigorta yaptırmanızı öneririz.

Bulgaristan’a girdiğinizde hududu geçer geçmez bulunan yol ücreti gişesinden çok ucuz olan birkaç Euro’luk yol biletini alınız. Trafik çevirdiğinde bu biletiniz yoksa ceza kesilir.

Yolda sürat tabelalarına ve radarlara dikkat edin hiç acımaları yoktur.

Köpek götürecekler:
AB kuralları gereği, Ab ülkelerine girişte kulak numarası veya çip olması isteniyor. Fakat şimdilik bunu henüz soran gümrük yok.

Köpeğinizin aşı karnesini yanınızda bulundurunuz. Ayrıca Bulgar gümrüğü, İl Veteriner Müdürlüğünden alınmış köpek için “Uluslararası Sağlık Sertifikası” talep ediyor. Olmaması durumunda köpeğin geçiş izini için zorluk çıkartıyor!