Bosna Hersek Chamois Avı

Av Zamanı: 15 Ağustos - 31 Aralık

Bosna Hersek Chamois Avı

AV ZAMANI:
15 Ağustos - 31 Aralık

AV BÖLGESİ:
Bosna Hersek - Saraybosna havalimanından 90Km.
Zelengora, Kalinovik bölgeleri.

AVLANMA METODU:
Sabah erkenden dağa çıkılır, arazi dürbünlenir, Şamua görüldükçe yaklaşılarak avlanır.

NASIL GİDİLİR:
Bosna Hersek’e uçakla gitmek için vize gerekmez.
Türk Hava Yolları İstanbul-Saraybosna seferi ile hergün gidilebilir. Dolayısı ile av rezervasyonunuzu tamamlayıp hemen gidebilirsiniz. Ancak kendi tüfeğini götürecek olanların 30 gün önceden tüfek bilgilerini vererek izin süresini beklemek zorunluluğu vardır.

AV ZAMANI:
15 Ağustos - 31 Aralık

AVCI SAYISI:
2 avcı olabilir.

PROGRAM
İlk Gün: Saraybosna Havalimanında karşılanış ve araba ile av bölgesine gidilerek otel veya av evine yerleşme.
Son Gün: Saraybosna Havalimanına transfer ve uğurlama.

Günlerde değişiklik istediğiniz takdirde, rezervasyon yapmadan önce lütfen YABANTUR yetkilisi ile görüşünüz.

Not: Bütün uçak seyahatlerinizde havalimanı ile av bölgesi arasında bir araba yolculuğu olduğundan varsa sabah uçağı ile gidilip dönüşte varsa akşam uçağı ile dönülmesi tavsiye olunur.

Av rezervasyonu yapmadan önce uçak gün ve saatlerini kontrol edip ona göre rezervasyon yaptırınız.

ORGANİZATÖRÜN REZERVASYON ve ÖDEME ŞARTLARI:
Bosna Hersek avları için organizatör av rezervasyonu ve ödemeleri hakkında aşağıdaki bilgiyi iletmiştir.

Bu ava gitmek isteyen avcı dostumuzun önce rezervasyon yapması gereklidir. Tahmin edeceğiniz gibi Bosna Hersek'deki av organizatörünün aynı zamanda ağırlayabileceği ve avlandırabileceği avcı sayısı bellidir. Onun için de sizin bu ava gitmek istediğiniz tarih için organizatörün uygunluk teyidi vermesi gereklidir. Bu teyidin alınmasından sonra avınızın rezervasyonu ve tarihin tutulması için avın bedelinden 2500€’yu depozito olarak vereceğimiz hesaba veya kredi kartı ile yatırmanız gereklidir. Av bedelinin kalan kısmı ile ekstralar avda nakit olarak organizatöre ödenir.

Av tarihi yaklaştığında, kendi silahını götürecekjlerin 30 gün önceden pasaport bilgilerini, götüreceğiniz silahınızın bilgilerini, götüreceğiniz mermi adedini ve avcılık belgenizin kopyalarını YABANTUR'a ulaştırmanız gerekiyor. YABANTUR bu bilgileri organizatörüne adınıza iletecektir. Bosna Hersek organizasyon bürosu avlanacağınız tarih için adınıza alacağı avlanma izni ve silah iznini adınıza YABANTUR'a gönderecektir.

Ayrıca, av programınızı iptal etmek durumunda olursanız aşağıdaki şartlar geçerlidir. Geri kalan meblağ aşağıdaki şartlarda geri ödenebilir:

Av programının başlamasından 30 günden daha kısa süreli iptallerde yatırılmış olan peşinat iade edilmez. Ancak, Bosna Hersek organizatörü iptal edilen avın yerine, aynı av sezonu içersinde başka bir tarihte aynı yerde aynı av veya gene kendi organizasyonunda başka bir av için yeni bir rezervasyon yapıp yapmama hakkına sahiptir.

Yaptığı av rezervasyonu'nu iptal etmek isteyen kişi, bu hakkını başkasına devredebilir.
Tüm banka havale masrafları müşteriye aittir.
2 avcıda 1400€/kişi 4 av günü 5 gece + aşağıdaki Trofe ücreti.
1 avcı olması durumunda yukarıdaki fiyata 500€ ilave edilir.
Trofe Ücreti;
CIC 99.99p. kadar. 1600€
CIC 100-110p. arası 1950€
CIC 110.01p.ve üstü 1950€ + 180€ ilave her puan

Yaralanıp bulunamayan Şamua 900€
İlave gün 290€
Avcı olmayan refakatçi 150€
Tüfek kirası 40€/gün
5 gece konaklama, 4 gün net av yapılacaktır. Havalimanında karşılama ve dönüşte bırakma, av evi veya otelde konaklama, yeme içme, rehberlik, çantacılık, tercüman, av sırasında avlak içi transferleri, avlanma belgesi, silah getirme izini, silah taşıma belgesi, veterinerlik sertifikası ve av davetiyesi gibi tüm belgelerin temini ve bunlar için yapılacak tüm ödemeler ile trofe temizleme ve yola hazırlık ücreti fiyata dahildir.
İstanbul/Saraybosna /İstanbul uçak biletleri, alkollü içkiler, bahşiş ve özel harcamalar, tüfek kirası, fişek ücretleri, fiyata dahil değildir.
Av evi veya avlak civarında bir otel.
Rezervasyonlarınızda her zaman fiyat teyidi alınız.

Evraklar:
Tüm Seyahatlerinizde Kaza Sigortası yaptırılması zorunludur ve kendi avantajınızadır. Sigorta poliçesini, avcılık belgenizi, götürdüğünüz tüfeğin silah ruhsatını seyahate çıkarken muhakkak yanınızda bulundurunuz.
Bosna Hersek'den gönderilmiş olan av izini ve silah izini belgelerinin muhakkak fotokopisini çekin ve seyahate çıkarken asılları ile birlikte yanınızda bulundurun. Herhangibir makam fotokopi isteyebilir.