Bulgaristan Limitsiz Çulluk Avı Özel

SİTEMİZİN BÜTÜN PROGRAMLARI YENİLENİYOR LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Bulgaristan Limitsiz Çulluk Avı Özel

AV BÖLGESİ: Bulgaristan’ın doğusu Karadeniz sahilleri, Stranca dağları Burgaz civarı. Dereköy Türk/Bulgar sınırını geçince çok yakın.

F İ Y A T ( EURO. Avcı grubunda kişi başı ):

Kendi arabanızla gidince;

2 av günü, 3 gece 850€/avcı (Hudut karşılamalı)

4 av günü, 5 gece 1400 €/avcı (Hudut karşılamalı),

Limitsiz vurulabilen Çulluk için ayrı bir ücret ödenmez.

Avlama ücreti ödenecek avlar;

Sülün 10€/adet

Tavşan 35€/adet

Avlanmak için fazladan kalınacak her av günü için 350€

Arzu edildiğinde evvelden haber verilerek av köpeği kiralanabilir: 35 €/gün (1x2kişi)

Avcı olmayan refakatçi 150 €/gün

Arzu edildiğinde rehberle kopek temin edilir. (2x1) 35€/gün,

Tüfek kirası 30€/gün, fişek 15€/25 ad.

İstanbul/Sofya uçak seferleri vardır. İsteyen uçakla gidebilir. Ancak av merası Sofya’dan 5 saatlik araba yolculuğudur. Organizatör Sofya hava Limanından karşılar, dönüşte tekrar Havalimanına götürür. Bu transfer ücrete dahildir. Karadan arabanızla gitmek daha kolaydır.


Fiyata Dahil olanlar:
5 gece konaklama, 4 gün net av yapılacaktır. Otelde konaklama, yeme içme, rehberlik, çantacılık, uçakla gidilirse hava limanı ile avlak arasındaki transferleri, av sırasında avlak içi araba ile tranferler, araba ile gidenlerin Bulgar gümrüğünde karşılanıp, dönüşte gümrüğe kadar eşlik edilmesi , avlanma belgesi, silah getirme izini, silah taşıma belgesi, veterinerlik sertifikası ve av davetiyesi gibi tüm belgelerin temini ve bunlar için yapılacak tüm ödemeler ve limitsiz Çulluk vurulması ve program sırasında tercüman fiyata dahildir.

Fiyata dahil olmayanlar :
Uçak ile gidenlerin uçak biletleri ve araba ile gidenlerin Bulgaristan’a ve avlağa gidiş ve dönüşteki ve avlak içindeki tüm yol masrafları fiyata dahil değildir. Alkollü içecekler, bahşiş ve özel harcamalar, Tüfek ve Köpek kirası, fişek ücretleri, program dışı otel ve yemekler fiyata dahil değildir.

NASIL GİDİLİR: Bulgaristan’a vizesi gereklidir. Schengen vizesi Bulgaristan’da geçerli değildir, yanlız 24 saatlik transit geçişte kullanılabilir.

Bulgaristan’a Dereköy sınır kapısından geçerek, gidebilirsiniz. Beraberinizde av köpeğinizi götürmeniz halinde aşı karnesi ve İl sağlık müdürlüğünden uluslararası evcil hayvan sağlık sertifikası almanız gerekli.
Rezervasyon yaptığınız zaman organizatör tarafından Bulgar vizesi için adınıza ücreti yatırılarak av davetiyesi ve silahınıza izin belgesi alınıp gönderilmektedir.

AV ZAMANI: 15 Kasım – 15 Şubat

AVCI SAYISI: Çulluk avlarında 2- 6 avcı olabilir.

KALINACAK YER: Meralara yakın otel.

P R O G R A M

İlk Gün : Araba yolculuğu ile av bölgesine gidilerek av sahasına yakın bir otele yerleşme.

Alınan programa gore 2 veya 4 av günü: (istenirse ilave gün)

Son Gün :Bulgaristan/Türkiye sınır kapısına, uçakla gidenleri de havalimanına transfer ve uğurlama.

Günlerde değişiklik istediğiniz takdirde, rezervasyon yapmadan önce lütfen YABANTUR yetkilisi ile görüşünüz.

Not: Sofya havalimanı ile av bölgesi arasında 5 saatlik bir araba yolculuğu olduğundan sabah uçağı ile gidilip dönüşte akşam uçağı ile dönülmesi tavsiye olunur.

Av rezervasyonu yapmadan önce uçak gün ve saatlerini kontrol edip ona göre rezervasyon yaptırınız.

-Uçakla gidilirse, fişekler uçakta fazla bagaj ödemenize sebep olacağından fişeklerin Bulgaristan’dan alınması tavsiye edilir.
Fisek fiyatı: 15€/kutu(25)
Bulgaristan av organizatörü size bedeli mukabilinde fişek temin edecektir.

ORGANİZATÖRÜN REZERVASYON ve ÖDEME ŞARTLARI:
Bulgaristan av organizatörü av rezervasyonu ve ödemeleri hakkında aşağıdaki bilgiyi iletmiştir.

Bu ava gitmek isteyen avcı dostumuzun önce rezervason yapması gereklidir. Tahmin edeceğiniz gibi Bulgaristan'daki av organizatörünün aynı zamanda ağırlayabileceği ve avlandırabileceği avcı sayısı bellidir. Onun için de sizin bu ava gitmek istediğiniz tarih için organizatörün uygunluk teyidi vermesi gereklidir.

Bu teyidin alınmasından sonra avınızın rezervasyonu ve tarihin tutulması için avın bedelinden 1000€’yu depozito olarak vereceğimiz hesaba veya kredi kartı ile yatırmanız gereklidir. Av bedelinin kalan kısmı ile ekstralar avda nakit olarak organizatöre ödenir.

Av tarihi yaklaştığında, en geç 30 gün önceden pasaport bilgileriniz, götüreceğiniz silahınızın bilgileri ve avcılık belgenizin kopyalarını YABANTUR'a ulaştırmanız gerekmektedir. YABANTUR bu bilgileri Bulgaristan organizatörüne adınıza iletecektir. Bulgaristan organizasyon bürosu resmi makamdan avlanacağınız tarih için adınıza alacağı avlanma izni ve silah iznini YABANTUR'a gönderecektir.

Bulgaristan'nın İstanbul veya Ankara Başkonsolosluklarına müracaatla (veya ikametgahınıza en yakınındaki konsolosluğu belirleyerek),vize için gerekli diğer evrakı da hazırlayıp oraya gideceğiniz tarihi kapsayacak şekilde vize müracaatında bulunacaksınız.
Bulgaristan'dan av izin evrakınızın elinize geçmesinden sonra Konsolosluğa müracaatınız ve vizenizin elinize geçme süresinin 15 günü bulabileceğini hesaba katarak müracaatınızı buna göre zamanında yapmanızı öneririz. Schengen vizeleri Bulgaristan'da yalnız transit için 24 saat geçerlidir. Av için kullanamazsınız.

Herhangi bir sebepten vize alamamanız durumunda, Bulgaristan organizatörü, adınıza yapmış olduğu masrafları karşılamak üzere depozito olarak ödemiş olduğunuz meblağın 150€'luk kısmını tutar. Geri kalanı tarafınıza ödenir.

Ayrıca, av programınızı iptal etmek durumunda olursanız aşağıdaki şartlar geçerlidir. Geri kalan meblağ aşağıdaki şartlarda geri ödenebilir:
Av programının başlamasından 30 günden daha kısa süreli iptallerde yatırılmış olan peşinat iade edilmez. Ancak, Bulgaristan organizatörü iptal edilen avın yerine, aynı av sezonu içersinde başka bir tarihte aynı yerde aynı av veya gene kendi organizasyonunda başka bir av için yeni bir rezervasyon yapıp yapmama hakkına sahiptir.
Yaptığı av rezervasyonu'nu iptal etmek isteyen kişi, bu hakkını başkasına devredebilir.
Tüm banka havale masrafları müşteriye aittir.

ÖNEMLİ BİLGİLER:

Rezervasyonlarınızda her zaman fiyat teyidi alınız.

Evraklar:
Bulgar vizesi alınırken Seyahat Kaza Sigortası yaptırılması zorunludur. Sigorta poliçesini, avcılık belgenizi, götürdüğünüz tüfeğin silah ruhsatını seyahate çıkarken muhakkak yanınızda bulundurunuz.
Bulgaristan'dan gönderilmiş olan av izini ve silah izini belgelerini Bulgaristan vizesi almak için Konsolosluğa vermeden önce muhakkak fotokopisini çekin ve seyahate çıkarken yanınızda bulundurun. Bulgar gümrüğünden girerken gümrükçüler bu belgelerin görmek istiyorlar.
Araba ile gidecekler:

İstanbulda TURİNG Otomobil kurumundan Uluslar arası ehliyet almak zorundasınız. Turing'den veya huduttan arabanızın yurtdışı sigortasını yaptırmak zorundasınız. Triptik kalkmıştır. Yurtdışında olacağınız süreyi kapsayan aracınız için Kasko sigorta yaptırmanızı öneririz.
Bulgaristan’a girdiğinizde hududu geçergeçmez bulunan yol ücreti gişesinden birkaç Euro’luk yol biletini alınız. Trafik çevirdiğinde bu biletiniz yoksa ceza yersiniz.

*Yolda radarlara dikkat edin hiç acımaları yoktur.

Köpek götürecekler:

Köpeğinizin aşı karnesini yanınızda bulundurunuz. Ayrıca Bulgar gümrüğü İl Veteriner Müdürlüğünden alınmış köpek için “Uluslararası Sağlık Sertifikası” talep ediyor. Olmaması durumunda köpeğin geçiş izini için zorluk çıkartıyor!