Romanya Kaz Avı

SİTEMİZİN BÜTÜN PROGRAMLARI YENİLENİYOR LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Romanya Kaz Avı

TUNA DELTASI DÜNYANIN EN İYİ KAZ İSTASYONLARINDAN BİRİDİR
AV BÖLGESİ : Romanya’nın kuzeyi, Tuna nehri deltasının batısı Frekatze bölgesi.
FİYAT: (EURO) avcı grubunda kişi başı fiyat :
Kendi arabanızla gittiğinizde 1500€/avcı (hudutta karşılamalı)
3 av günü, 6 gün, 5 gece
Uçakla gittiğinizde 1500€/avcı
Köstence veya Bükreş Hava Limanı karşılamalı)
3 av günü, 5 gün, 4 gece
Kişibaşı 3 av gününde 30 Kaz fiyata dahil. İlave Kaz 10 €/ad.
Kaz avına giden avcıların kaz avı gününün öğleden sonra Sülün sürek avına da çıkmak istemeleri durumunda ekstra 100€/gün/kişi ödemeleri gerekir. Avlanacak Sülün 15€/ad. Tavşan 40€/ad., Tahtalı 5€/ad
Arzu edildiğinde tüfek kiralanabilir. 35 €/gün
Avcı olmayan refakatçi 450 € (3 av günü, ilave gün 150€)
275€/avcı fazladan kalınacak beher gün,
Fiyata Dahil olanlar:
Uçakla gidenler için 4 gece konaklama, 3 gün net av yapılacaktır. Av evinde konaklama, yeme içme, rehberlik, çantacılık, uçakla gidenler için havalimanından alış ve havalimanına götürülüş transferleri, araba ile gidenler için Köstence Vamaveke (Romanya/Bulgaristan) gümrüğünden alıp, dönüşte gümrüğe teslim transferleri ve karayoluyla gidenler için ek olarak gidişte bir gece 4 yıldızlı otelde konaklama ile, 5 gece konaklama, 3 gün net av yapılacaktır. Avlanma belgesi, silah getirme izini, silah taşıma belgesi, veterinerlik sertifikası ve av davetiyesi gibi tüm belgelerin temini ve bunlar için yapılacak tüm ödemeler ve 3 av gününde 25 adet/kişi Kaz fiyata dahildir.
Fiyata dahil olmayanlar :
Organizatör tarafından ikram edilenler dışında ekstra talep edilen alkollü içkiler, bahşiş ve özel harcamalar, Tüfek ve Köpek kirası, fişek ücretleri, limit üstü av ücretleri, temizleme ve paketleme ücreti. Avların Türkiye'ye getirilmesi halinde gerekli olacak veterinerlik sertifikası için ayrıca 50 € ödenecektir.
NASIL GİDİLİR : Romanya’ya uçak ile Köstence’ye, veya Bükreş'e veya araba ile Bulgaristan’dan geçerek, gidebilirsiniz. Romanya’da kalmak için Romen Konsolosluğundan vize alınması gereklidir. Ancak Schengen vizeniz varsa geçerlidir. Bulgaristan’da kalmak için veya transit geçmek için de Schengen vizesi geçerlidir.
Beraberinizde av köpeğinizi götürmeniz halinde aşı karnesi ve İl sağlık müdürlüğünden kuduz antikor testi raporu ile uluslararası evcil hayvan sağlık sertifikası almanız gerekli. Bilgi almak için YABANTUR yetkilisini arayın veya veterinerinizden köpeğinizin yurtdışı çıkışı yönetmelik gereklerini öğrenin.
Rezervasyon yaptığınız zaman Romanya vizesi için adınıza av davetiyesi ve silahınıza izin belgesi alınıp gönderilmektedir.
AV ZAMANI: İskandinavya'da havalar soğumaya başlayınca Romanya Tuna deltasına Kazlar geliyor. Ama Kasım ayından itibaren de yığıntı başlıyor. Önerimiz Kasım ayının 3.haftasından sonrası için Romanyada Kaz programızı yapınız. Hele günü de rast gelmişse tepenize Kaz yağacaktır. Eski avcılarımızın dediği gibi, sanki Hotamış veya Cihanbeyli. Nerede eski güzel günler...... Romanya'da avın farkı o.
Hiçbir adet limiti yoktur.
Kaz: 15 Kasım-28 Şubat (Erken rezervasyonda fayda var)
En iyi zaman; Uzun süren don dışında her zaman kazlar orada.
AVCI SAYISI: Kaz avında en az 2 en fazla 5 avcı tercih edilmektedir.
KALINACAK YER: Avlağımızın yanındaki lüksü olmayan basit av evinde ranzalı odalarda kalınıyor. Tuvaletlerde sıcak su ve duş mevcut. Av evinin aşçısının yaptığı bol güzel yemekler yeniliyor.
PROGRAM:
İlk Gün : Köstence Hava limanında karşılanış ve 1,5 saatlik bir araba yolculuğu ile av bölgesine gidilerek av sahasındaki av evine yerleşme. THY Haftada 4 gün, Pazar, salı, Çarşamba ve Cuma günleri İstanbul Köstence arasında sefer yapmaktadır. İstanbul Bükreş uçuşları hergün mevcuttur. Bükreş avlak arası araba ile 3,5 saat sürmektedir. Köstence tavsiye edilir.
Araba ile gidildiğinde, İstanbul’dan yola çıktığınızın akşamında Romanya’ya girmiş oluyorsunuz. Avlağa daha 185 Km ve takriben 4 saatlik bir yolculuk var. Bunun için hududun 10 Km. içindeki Mangalya kentinde güzel bir otelde gidiş ve dönüşte birer gece kalınacaktır. Buradaki kalış ve yemekleriniz de av ücretine dahildir. Gittiğiniz akşam Mangalia’da kalarak, güzel bir yemekle de yorgunluğunuzu atıp ertesi sabah uygun bir saatte yola çıkıp gündüz gözü ile avlağa varıyorsunuz.
3 av günü: (istenirse ilave gün) Uçakla gidilirse toplam seyahat 5 gün, arabayla gidilirse toplam seyahat 6 gün oluyor.
Son Gün :Köstence, Bükreş hava limanı veya hudut kapısına transfer ve uğurlama.
Günlerde değişiklik istediğiniz takdirde, rezervasyon yapmadan önce lütfen YABANTUR yetkilisi ile görüşünüz.
Not: Av rezervasyonu yapmadan önce uçak gün ve saatlerini kontrol edip ona göre rezervasyon yaptırınız.

Önemli; İstanbuldan ve Köstence’den Pazar, Çarşamba ve Cuma günleri, 13.05 gidiş, 15.15 dönüş THY seferleri var.
-Fişekler uçakta fazla bagaj ödemenize sebep olacağından ve Romanya gümrüğü çıkışta atılan fişekler üzerinden KDV alacağından fişeklerin Romanya'dan alınması tavsiye edilir.
Fisek fiyatı: 32 gram – 0,70 €/ad , 42 gram – 0,85 €/ad , 52 gram – 1,10 €/ad.
Romanya av organizatörü size bedeli mukabilinde fişek temin edecektir.

ORGANİZATÖRÜN REZERVASYON ve ÖDEME ŞARTLARI :
Romanya av organizatörü av rezervasyonu ve ödemeleri hakkında aşağıdaki bilgiyi iletmiştir.
Bu ava gitmek isteyen avcı dostumuzun önce rezervason yapması gereklidir. Tahmin edeceğiniz gibi Romanya'daki av organizatörünün aynı zamanda avlakta ağırlayabileceği ve avlandırabileceği avcı sayısı bellidir. Onun için de sizin bu ava gitmek istediğiniz tarih için organizatörün uygunluk teyidi vermesi gereklidir. Bu teyidin alınmasından sonra avınızın rezervasyonu ve tarihin tutulması için avın bedelinden 300€’yu depozito olarak vereceğimiz hesaba veya kredi kartı ile yatırmanız gereklidir. Av bedelinin kalan kısmı ile ekstralar avda nakit olarak organizatöre ödenir.
Av tarihi yaklaştığında, pasaport bilgileriniz, götüreceğiniz silahınızın bilgileri ve avcılık belgenizin kopyalarını YABANTUR'a ulaştıracaksınız. YABANTUR bu bilgileri Romanya organizatörüne adınıza iletecektir. Romanya organizasyon bürosu Avcılık ve Balıkçılık Birliğinden avlanacağınız tarih için adınıza alacağı avlanma izni ve silah iznini adınıza YABANTUR'a gönderecektir.
Romanya'nın İstanbul, İzmir veya Ankara Başkonsolosluklarına müracaatla (veya ikametgahınıza en yakınındaki konsolosluğu belirleyerek) ,vize için gerekli diğer evrakı da hazırlayıp oraya gideceğiniz tarihi kapsayacak şekilde vize müracaatında
Romanya'dan av izin evrakınızın elinize geçmesinden sonra Konsolosluğa müracaatınız ve vizenizin elinize geçme süresinin 15 günü bulabileceğini hesaba katarak müracaatınızı buna göre zamanında yapmanızı öneririz.
Herhangi bir sebepten vize alamamanız durumunda, Romanya organizatörü, adınıza yapmış olduğu masrafları karşılamak üzere depozito olarak ödemiş olduğunuz meblağın 150€'luk kısmını tutar. Geri kalanı tarafınıza ödenir.
Ayrıca, av programınızı iptal etmek durumunda olursanız aşağıdaki şartlar geçerlidir. Geri kalan meblağ aşağıdaki şartlarda geri ödenebilir:
Av programının başlamasından 30 günden daha kısa süreli iptallerde yatırılmış olan peşinat iade edilmez. Ancak, Romanya organizatörü iptal edilen avın yerine, aynı av sezonu içersinde başka bir tarihte aynı yerde aynı av veya gene kendi organizasyonunda başka bir av için yeni bir rezervasyon yapıp yapmama hakkına sahiptir.
Yaptığı av rezervasyonu'nu iptal etmek isteyen kişi, bu hakkını başkasına devredebilir. Ancak 150€/kişi av izin ücreti yeni kişi adına devlete yatırılmak zorundadır.
Tüm banka havale masrafları müşteriye aittir.
ÖNEMLİ BİLGİLER:
Rezervasyonlarınızda her zaman fiyat teyidi alınız.
Evraklar:
Romanya vizesi alınırken Seyahat Kaza Sigortası yaptırılması zorunludur. Sigorta poliçesini, avcılık belgenizi, götürdüğünüz tüfeğin silah ruhsatını seyahate çıkarken muhakkak yanınızda bulundurunuz.
Romanya'dan gönderilmiş olan av izini ve silah izini belgelerini Romanya vizesi almak için Konsolosluğa vermeden önce muhakkak fotokopisini çekin ve seyahate çıkarken yanınızda bulundurun. Özellikle arabayla gidenler Bulgar gümrüğünden geçerken bu belgeleri göstererek silahınıza geçiş izini alabilirsiniz.
Araba ile gidecekler:
İstanbulda TURİNG Otomobil kurumundan Uluslar arası ehliyet almak zorundasınız. Turing'den veya huduttan arabanızın yurtdışı sigortasını yaptırmak zorundasınız. Triptik kalkmıştır. Yurtdışında olacağınız süreyi kapsayan aracınız için Kasko sigorta yaptırmanızı öneririz.
Bulgaristan’a girdiğinizde hududu geçergeçmez bulunan yol ücreti gişesinden birkaç Euro’luk yol biletini alınız. Trafik çevirdiğinde bu biletiniz yoksa ceza yersiniz.
Yolda radarlara dikkat edin hiç acımaları yoktur.
Köpek götürecekler:
Beraberinizde av köpeğinizi götürmeniz halinde aşı karnesi ve İl sağlık müdürlüğünden kuduz antikor testi raporu ile uluslararası evcil hayvan sağlık sertifikası almanız gerekli. Bilgi almak için YABANTUR yetkilisini arayın veya veterinerinizden köpeğinizin yurtdışı çıkışı yönetmelik gereklerini öğrenin.
1500 EUR