Romanya Ördek Avı

SİTEMİZİN BÜTÜN PROGRAMLARI YENİLENİYOR LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Romanya Ördek Avı

AV BÖLGESİ : Tulcea bölgesi Tuna nehri deltası dışı batı bölgesi.
F İ Y A T: 3 av günü, 4 gece Limitsiz ördek fiyata dahil.
1400€/kişi 4-6 kişi avcı grubunda kişi başıfiyat
1500€/kişi 3 kişi avcı grubunda kişibaşı fiyat
1650€/kişi 2 kişi avcı grubunda kişibaşı fiyat
1850€/kişi tek avcının ava gitmesi durumunda
Sezonun ve şartların uygun olması halinde, Sülün avına çıkmak isteyen avcıların, vurdukları Sülün için 15€/ad., Tavşan için 40€/ad., Tahtalı 5€/ad., ödemeleri gerekir.
Tüfek kiralanır 35€/gün,
400€/avcı fazladan kalınacak beher gün,
Avcı olmayan refakatçi 150 €/gün
FİYATA DAHİL OLANLAR:
Uçakla gidenler için 4 gece konaklama, 3 gün net av yapılacaktır. Karayoluyla gidenler için 4 gece konaklama, 3 gün net av yapılacaktır. Av evinde konaklama, yeme içme, rehberlik, çantacılık, havalimanından alış ve havalimanına götürülüş transferleri, araba ile Köstence Vamaveke gümrüğünden alıp gümrüğe teslim transferleri, avlanma belgesi, silah getirme ruhsatı, silah taşıma belgesi, veterinerlik sertifikası ve av davetiyesi gibi tüm belgelerin temini ve bunlar için yapılacak tüm ödemeler, limitsiz vurulan ördekler fiyata dahildir.
FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:
Alkollü içkiler, bahşiş ve özel harcamalar, Tüfek ve Köpek kirası, fişek ücretleri, limit üstü av ücretleri, temizleme ve paketleme ücreti. Avların Türkiye'ye getirilmesi halinde gerekli olacak veterinerlik sertifikası için ayrıca 50 € ödenecektir. Program dışı yiyecek ve konaklamalar fiyata dahil değildir.
AV ZAMANI: 1Eylül -15 Mart. En iyi zaman 1 Ekim-20 Aralık ve 1 Şubat -15 Mart (Don tehlikesi).
AVCI SAYISI: Ördek avında en fazla 4 avcı tercih edilmektedir
NASIL GİDİLİR : Romanya’ya uçak ile Bükreş'e veya araba ile Bulgaristan’dan geçerek, gidebilirsiniz. Romanya’da kalmak için Romen Konsolosluğundan vize alınması gereklidir. Ancak Schengen vizesi de Romanya’da geçerlidir. Bulgaristan’da kalmak için veya transit geçmek için Schengen vizesi geçerlidir.
Rezervasyon yaptığınız zaman Romanya vizesi için adınıza av davetiyesi ve silahınıza izin belgesi alınıp gönderilmektedir.
KALINACAK YER: Tulcea’da otel veya yüzer otelde konaklanır. Yüzer otelde kalınması durumunda şartlara ve gidilen yöreye göre yüzer otel ile Tuna Deltası içine girilir ve en iyi geçit bölgelerine yakın bir yerde otel demirler. Av yerlerine ufak motorlu sandallarla gidilir. Tulcea’ya varış öğleden sonra olması halinde gece yüzer otelin hareketi yasak olduğundan ertesi sabah hareket edilir. Bu durumda kişibaşı 100€ ekstra ödenir. Sezonun şartlarına göre karada bir otelde de konaklanabilir. Karada konaklanması durumunda av sahasına olabilecek en yakındaki konaklama yeri seçilir.
Romanya doğal av kuşları bakımından, özellikle Tuna Delta yöresi çok zengin. Bunun için avlanma mevsiminde diğer ülke avcılarının da akınına uğramakta. En iyi avlanma zamanı için mümkün olduğu kadar erken rezervasyon yapılması, avcıya avın da en iyi işlediği yerlere gitme önceliği vermektedir.
PROGRAM:
İlk Gün : Köstence veya Bükreş Hava Limanında veya hudutta karşılanış ve 3-4 saatlik bir araba yolculuğu ile av bölgesine gidilerek otele yerleşme.
3 av günü: (istenirse ilave gün)
Son Gün : Bükreş veya Köstence havaalanına veya hudut kapısına transfer ve uğurlama.
Günlerde değişiklik istediğiniz takdirde, rezervasyon yapmadan önce lütfen YABANTUR yetkilisi ile görüşünüz.
Not: Bükreş havalimanı ile av bölgesi arasında 4 saatlik bir araba yolculuğu olduğundan sabah uçağı ile gidilip dönüşte akşam uçağı ile dönülmesi tavsiye olunur.
Av rezervasyonu yapmadan önce uçak gün ve saatlerini kontrol edip ona göre rezervasyon yaptırınız.
-Gidiş; Her gün THY İstanbul/Bükreş uçağı kalkış saat 08.30 varış 10.00.
Dönüş; Her gün THY Bükreş/İstanbul uçağı kalkış saat 19.30 varış 21.00.
-Fişekler uçakta fazla bagaj ödemenize sebep olacağından ve Romanya gümrüğü çıkışta atılan fişekler üzerinden KDV alacağından fişeklerin Romanya'dan alınması tavsiye edilir.
Fişek fiyatı: 32 gram – 0,70 €/ad , 42 gram – 0,85 €/ad , 52 gram – 1,10 €/ad.
Romanya av organizatörü size bedeli mukabilinde fişek temin edecektir.
ORGANİZATÖRÜN REZERVASYON ve ÖDEME ŞARTLARI :
Romanya av organizatörü av rezervasyonu ve ödemeleri hakkında aşağıdaki bilgiyi iletmiştir.
Bu ava gitmek isteyen avcı dostumuzun önce rezervasyon yapması gereklidir. Tahmin edeceğiniz gibi Romanya'daki av organizatörünün aynı zamanda avlandırabileceği avcı sayısı bellidir. Onun için de sizin bu ava gitmek istediğiniz tarih için organizatörün uygunluk teyidi vermesi gereklidir.
Bu teyidin alınmasından sonra avınızın rezervasyonu ve tarihin tutulması için avın bedelinden 800€ avın depozitosu olarak yatırmanız gerekiyor. İstediğiniz tarihleri ayırtabilmeniz için mümkün olduğu kadar erken, tercihen de en geç 90 gün önce yaptırmanız sizin avantajınızadır.
Rezervasonu yapmanızın hemen arkasından pasaport bilgileriniz, götüreceğiniz silahınızın bilgileri ve avcılık belgenizin kopyalarını YABANTUR'a ulaştıracaksınız. YABANTUR bu bilgileri Romanya organizatörüne adınıza iletecektir. Romanya organizasyon bürosu Avcılık ve Balıkçılık Birliğinden avlanacağınız tarih için adınıza alacağı avlanma izni ve silah iznini adınıza YABANTUR'a gönderecektir. Konsolosluğa da vize müracaatını av davet yazısını alır almaz yapmanızda fayda var.
Romanya'dan av izin evrakınızın elinize geçmesinden sonra Konsolosluğa müracaatınız ve vizenizin elinize geçme süresinin 15 günü bulabileceğini hesaba katarak müracaatınızı buna göre zamanında yapmanızı öneririz. Schengen vizeleri Romanya'da geçerli değildir.
Av tarihinden 15 gün önce av ücretinin tamamı bildireceğimiz hesaba yatırılmalıdır.
Romanya'nın İstanbul, İzmir veya Ankara Başkonsolosluklarına müracaatla (veya ikametgahınıza en yakınındaki konsolosluğu belirleyerek) ,vize için gerekli diğer evrakı da hazırlayıp oraya gideceğiniz tarihi kapsayacak şekilde vize müracaatında bulunacaksınız.
Herhangi bir sebepten vize alamamanız durumunda, Romanya organizatörü, adınıza yapmış olduğu masrafları karşılamak üzere depozito olarak ödemiş olduğunuz meblağın 150€'luk kısmını tutar. Geri kalanı tarafınıza ödenir.
Ayrıca, av programınızı iptal etmek durumunda olursanız aşağıdaki şartlar geçerlidir. Geri kalan meblağ aşağıdaki şartlarda geri ödenebilir:
Av programının başlamasından 30 günden daha kısa süreli iptallerde yatırılmış olan peşinat iade edilmez. Ancak, Romanya organizatörü iptal edilen avın yerine, aynı av sezonu içersinde başka bir tarihte aynı yerde aynı av veya gene kendi organizasyonunda başka bir av için yeni bir rezervasyon yapıp yapmama hakkına sahiptir.
Yaptığı av rezervasyon’unu iptal etmek isteyen kişi, bu hakkını başkasına devredebilir.
Tüm banka havale masrafları müşteriye aittir.
ÖNEMLİ BİLGİLER:
Rezervasyonlarınızda her zaman fiyat teyidi alınız.
Evraklar:
Romanya vizesi alınırken Seyahat Kaza Sigortası yaptırılması zorunludur. Sigorta poliçesini, avcılık belgenizi, götürdüğünüz tüfeğin silah ruhsatını seyahate çıkarken muhakkak yanınızda bulundurunuz.
Romanya'dan gönderilmiş olan av izini ve silah izini belgelerini Romanya vizesi almak için Konsolosluğa vermeden önce muhakkak fotokopisini çekin ve seyahate çıkarken yanınızda bulundurun. Özellikle arabayla gidenler Bulgar gümrüğünden geçerken bu belgeleri göstererek silahınıza geçiş izini alabilirsiniz.
Araba ile gidecekler:
İstanbulda TURİNG Otomobil kurumundan Uluslar arası ehliyet almak zorundasınız. Turing'den veya huduttan arabanızın yurtdışı sigortasını yaptırmak zorundasınız. Triptik kalkmıştır. Yurtdışında olacağınız süreyi kapsayan aracınız için Kasko sigorta yaptırmanızı öneririz.